ZARZĄD FUNDACJI

tomanekjoanna02

JOANNA TOMANEK

PREZES FUNDACJI 2x Kochaj

Prezes Fundacji. Jest pedagogiem, streetworkerem, coachem oraz pasjonatką pracy z ludźmi. Jest absolwentką studiów dziennych o kierunku pedagogika resocjalizacyjna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Międzynarodowych Studiów Coachingu w Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego w Zabrzu. Ukończyła szereg kursów z zakresu pracy terapeutycznej i pomocy psychologicznej z ludźmi znajdującymi się w niekorzystnych warunkach dla ich rozwoju oraz z zaburzeniami emocjonalnymi i społecznymi. Uczestniczyła również wielokrotnie w warsztatach kształtujących jej umiejętności interpersonalne. Cały czas rozwija swoją kreatywność szkoląc się w zakresie psychologii i prowadzenia warsztatów z zakresu rozwoju osobistego.

„Moja przygoda z świetlicą „Fabryką Uśmiechów” trwa już od 2006 roku. Wszystko rozpoczęło się od pragnienia zrobienia czegoś dla innych i nie chodziło o zrobienie czegoś wielkiego ale o okazanie wsparcia i miłości drugiemu człowiekowi. Pierwsze kroki na osiedlu Rymera stawiałam  10 lat temu organizując dla jeszcze wtedy nie znanych mi dzieci Festyn z okazji Dnia Dziecka, zainteresowanie przerosło moje oczekiwania i bardzo zachęciło do stawiania kolejnych kroków na tej drodze i tak powstała Świetlica, później Fundacja 2xkochaj. Każdy dzień, tydzień, miesiąc, rok jest inny, zaskakujący, ale piękny, bo jest spotkaniem z drugim człowiekiem, jest dawaniem miłości, którą Bóg włożył w moje serce, jest po prostu kochaniem 2x!„

Więcej

Jako studentka pierwszego roku została wolontariuszką w Plcówce ds. Humanitarno – Opiekuńczych w Katowicach, gdzie początkowo zajmowała się pomocą osobom bezdomnym między innymi redagowała miesięcznik „Fragment”  – poradnik dla ludzi bezdomnych i osamotnionych. Następnie rozpoczęła tam pracę w charakterze wychowawcy w Świetlicy Środowiskowej. Równolegle angażując się w inne inicjatywy społeczne w zakresie wykluczenia społecznego. W 2005 roku wzięła udział w wyjeździe do Mołdawii i na Ukrainę, który miał na celu przekazanie pomocy humanitarnej dzieciom wychowującym się w warunkach skrajnej biedy na wsiach. Współpracowała również ze Stowarzyszeniem Zastępczego Rodzicielstwa, gdzie wielokrotnie prowadziła warsztaty dla rodziców zastępczych oraz warsztaty terapeutyczno – edukacyjne dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych.

            W 2006 roku rozpoczęła pionierską pracę na rzecz dzieci i młodzieży wychowujących się na ulicy i cierpiących z powodu braku zainteresowania, zaniedbań wychowawczych i przemocy. W najbardziej zagrożonej demoralizacją części miasta Mysłowice założyła i prowadzi o tej pory Świetlicę, która stała się domem dla wielu jej podopiecznych, a także alternatywą dla nich do spędzania czasu na ulicy. Jej praca w głównej mierze bazuje na streetworkingu, pedagogice ulicy oraz na indywidualnym podejściu do każdej osoby, w której dostrzega unikalność i niezwykły potencjał. Wierzy, że poprzez swoje działanie może zmienić świat poszczególnego dziecka, zwykle tego najbardziej odrzuconego, pozbawionego dzieciństwa i godności. Wielu jej podopiecznym udało się skorzystać z tej możliwości i wsparcia i dzisiaj rozwijają się zawodowo i społecznie, co aktualnie doprowadziło ją do założenia i prowadzenia fundacji „2XKOCHAJ”.

RADA NADZORCZA FUNDACJI

leszekadamski-pastor

Leszek Adamski

ninakryston-prezes

Nina Krystoń

magrak-zarzad

Marzena Rak

PRACOWNICY I WOLONTARIUSZE FUNDACJI

ALEKSANDRA STROJECKA

ALEKSANDRA STROJECKA

PEDAGOG – WYCHOWAWCA

Absolwentka studiów licencjackich: Ekonomia Menadżerska, Pedagogiga oraz studiów magisterskich: Terapia Pedagogiczna.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w licznych Fundacjach w Polsce i zagranicą:
Fundacja Proem – Tomaszów Mazowiecki; Fundacja Mam Marzenie – Katowice; Fundacja Radość – Warszawa, Śląsk; Hope For Youth Ministries – Irlandia Północna; Joy Fudaction – Irlandia Północna, Warszawa.
Po  ponad dwuletnim stażu w Irlandii Północnej, postanowiła wrócić do swojego rodzinnego kraju, podążając za marzeniem pracy wśród, najbliższych jej sercu, dzieciaków!

W Fundacji 2 x KOCHAJ odnalazła swoje powołanie! Prowadzi zajęcia z dziećmi, rozwija ich pasje, stawia na wartości Chrześcijańskie i Głoszenie Radosnej Nowiny! Stara się by każdego dnia podopieczni, a dziś jej przyjaciele, odnaleźli miłość, zrozumienie, radość i wiarę w siebie.
Wciąż liczy na więcej; dzieciaków, pasji, śmiechu, pomysłów, wyzwań i Bożych błogosławieństw!

„Moim szczęściem stały się dzieciaki, Domem – Fundacja, Marzeniem – ich codzienny śmiech, Pasją – miłość do podopiecznych! Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że je mam!”

JEREMIASZ WIŚNIEWSKI

JEREMIASZ WIŚNIEWSKI

PEDAGOG – WYCHOWAWCA

„To nie praca, to moja pasja”

W pracę fundacji zaangażowany od lutego 2016r. Najpierw jako praktykant, później wolontariusz, a od września 2016r. pracownik na stanowisku wychowawcy świetlicy środowiskowej. Ukończył studia I stopnia na specjalności „Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną”. Aktualnie student studiów II stopnia na Akademii Częstochowskiej.

Jeremiasz odpowiedzialny jest za organizowanie zajęć dla podopiecznych świetlicy, rozwijanie ich pasji, czuwanie na bezpieczeństwem. Oprócz tego wspiera rozwój emocjonalny dzieci oraz uczy ich najważniejszych wartości w życiu jakimi są m.in. miłość, uczciwość, nauka. Kocha dzieci oraz młodzież i uwielbia z nimi pracować.

SZUKAMY WOLONTARIUSZY!

ZAPRASZAMY NA WOLONTARIAT LUB ODBYCIE PRAKTYK STUDENCKICH DO ŚWIETLICY „FABRYKA UŚMIECHÓW”.

WSPÓŁPRACUJĄC Z NAMI REGULARNIE MOŻESZ OTRZYMAĆ ZAŚWIADCZENIE POTWIERDZAJĄCE TWOJE ZAANGAŻOWANIE WOLONTARYJNE PRZYDATNE W OTRZYMANIU STYPENDIUM NA UCZELNI WYŻSZEJ ORAZ NA RYNKU PRACY.

Zaangażowanie0%
Zdrowe relacje i zaufanie0%
Wartości Chrześcijańskie0%
Dowiedz się więcej i dołącz do nas!