Co działo się w Fundacji na przełomie 2018 / 2019 r.?

Co działo się w Fundacji na przełomie 2018 / 2019 r.?

Co działo się w Fundacji na przełomie 2018 / 2019 r.?

 1. 7 grudnia, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Mysłowicach, nasi podopieczni umilili czas wszystkim przebywającym na rynku, wystawiając sztukę „Jeden zero dla nieba”, która została wzbogacona przepiękną świąteczną choreografią. Przedstawienie spotkało się z bardzo entuzjastycznym odbiorem i już 19 grudnia nasi mali aktorzy bisowali, tym razem podczas spotkania wigilijnego połączonego z akcją „Uśmiechnięta paczka”. W wydarzeniu towarzyszyła nam grupa teatralna „Figlaki”.
 2. Jak co roku ukoronowaniem grudnia w Fundacji były uroczyste święta, które spędziliśmy wspólnie z naszymi podopiecznymi i ich rodzinami.
  Ferie Zimowe! W tym roku odpoczywaliśmy w dwóch „turnusach”. W pierwszej kolejności spędziliśmy kreatywnie czas z naszym młodszym gronem (7-10 lat), bawiąc się na balu karnawałowym i w sali zabaw, a także chodząc na lodowisko czy do kina.
  Drugi tydzień to wyjazd do Wisły wraz z grupą starszaków (12-18 lat) i trzema przesympatycznymi wychowankami Domu Dziecka w Pszczynie. Było bardzo sportowo, bo większość czasu spędziliśmy na stoku, ucząc się jazdy na nartach i snowboardzie.
 3. Współpraca z firmą Danone zaowocowała wspólnym projektem, dzięki któremu aż cztery rodziny naszych podopiecznych otrzymały nowe wyposażenie do pokoi dziecięcych!

A coś więcej? Tak! To nas jest coraz więcej!

 • Nasze szeregi zasiliła zmotywowana, pełna energii i uśmiechu czwórka wspaniałych Wolontariuszy. Konrad i Wojtek pomagają dzieciakom w tematach szkolnych, Martyna urządza warsztaty kulinarne, a Lila wyciska z wszystkich siódme poty podczas zajęć siłowych i fitness.
 • Dzięki kontaktom z kuratelą i kuratorowi rodzinnemu powiększyło się także grono naszych podopiecznych – dołączył do nas kolejny chłopiec.

I jeszcze więcej sukcesów:

 • Dzięki współpracy z kuratorami rodzinnymi i domem dziecka mogliśmy wspomóc naszych podopiecznych, udających się do placówki opiekuńczo wychowawczej.
 • Dzieci chętniej uczęszczały do szkoły, poprawiając swoją frekwencję. Intensywna praca z dziećmi i bieżący kontakt z ich rodzinami przyniosły oczekiwane rezultaty.
 • Wyjazd do Wisły rozbudził miłość do sportów zimowych w kilku młodych sercach.
 • Przez kilka miesięcy prowadziliśmy w Fundacji zajęcia z edukacji seksualnej. Dzięki temu nasi podopieczni nabyli podstawy wiedzy, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w tej dziedzinie życia.

A jakie są nasze cele na kolejne trzy miesiące?

 1. W związku z zakończeniem roku szkolnego dołożymy wszelkich starań, aby wszyscy nasi podopieczni otrzymali promocję do następnej klasy.
 2. Kolejne sukcesy teatralne! Tym razem podczas śniadania wielkanocnego dla samotnych, organizowanego przez fundację „Wolne Miejsce”, wystawimy sztukę „Opowieść o trzech drzewach”.