Dużo się dzieje

Dużo się dzieje

    Aż trudno uwierzyć, że mamy już jesień… W naszej “Fabryce” też już jesteśmy po wakacjach, urlopach itd. Weszliśmy dwiema nogami w wir pracy, szkoły i różnych ciekawych wydarzeń. Rozpoczęcie roku szkolnego na Rymerze rozpoczęliśmy od ciekawej imprezy zorganizowanej przez nasz kościół (http://www.dom-ojca.pl/) na znanym już Wam placu zabaw, a mianowicie “Interpretacji snów” – zaproszona ekipa z Kielc, która już od wielu lat zajmuje się tłumaczeniem snów na podstawie Pisma Świętego rozmawiała i modliła się oraz starała się wytłumaczyć chętnym mieszkańcom Rymery, co Bóg do nich mówi przez sny. Bóg naprawdę jest dobry i próbuje dotrzeć i przyciągnąć nasze serca do siebie na wszelkie sposoby i jak się okazało do wielu z nas mówi właśnie nocą, żebyśmy swoje życie złożyli w Jego bezpieczne ręce i zaufali Mu całym swoim sercem. Imprezie tej towarzyszył festyn dla dzieci, gry, zabawy, konkursy, malowanie twarzy…
    A od poniedziałku 5 września pełną parą zaczęła działać nasza świetlica, klub dla młodzieży z siłownią, a także cotygodniowe spotkania biblijne u mnie w domu.
    Jak już wspomniałam wrzesień mamy bardzo intensywny, także już za nami wyjazd wraz z kilkunastoma nastolatkami do Wisły na konferencję POKOLENIE 24, jesteśmy bardzo wdzięczni za ten czas spędzony w Bożej obecności. Co ciekawe ten wyjazd był kolejnym dowodem Bożej wierności, bo wrzesień to w wielu rodzinach czas dużych wydatków – zeszyty, książki, i inne przybory szkolne, więc prawie nikt z naszych młodych, dzielnych nastolatków nie dysponował zbyt dużą gotówką na ten cel, ale Bóg zna nasze potrzeby i otrzymaliśmy dofinansowanie na dojazd do Wisły i mogliśmy wynająć busa i naprawdę bezpiecznie i wygodnie dotrzeć na miejsce i z powrotem.
    UWAGA, UWAGA!!! w ubiegłym tygodniu w naszym kościele miało miejsce wielkie wydarzenie, któremu towarzyszyła wielka radość – 5 z naszych nastolatków i młodzieży (Seba, Łukasz, Marta, Kasia, Patryk), którzy nawrócili się w ubiegłym roku podczas Generacji T przyjęło chrzest wodny! Widzimy w tej sprawie Boże błogosławieństwo i Jego cudowną przychylność, bo rodzice tych “dzieciaków”, wyrazili zgodę na ich chrzest, a niektórzy z nich uczestniczyli w nim. Bóg jest wielki i chwała Mu za to!
    To jeszcze nie wszystko 🙂 Wczoraj mieliśmy możliwość gościć u nas wspaniałych ludzi, że tak powiem “zza miedzy”, bo z Chorzowa – Asię i Janusza Żydków, którzy przybyli do nas z wykładami na temat seksu i relacji chłopak – dziewczyna. W bardzo przystępny sposób tłumaczyli nam Boże spojrzenie na temat seksu oraz zachęcali nas do pójścia tą drogą, bo Jego drogi są najlepsze i najbezpieczniejsze dla nas. Wiemy doskonale, że diabeł bardzo atakuje tą dziedzinę naszego życia i próbuje ją wykrzywić na wszelkie możliwe sposoby, ale wierzę całym sercem, że dzięki Jezusowi mamy moc, aby żyć w tej dziedzinie zgodnie z Bożą wolą.
    Kochani, módlcie się o nas i o nasze dzieci, młodzież, bo cały czas toczy się zacięta walka o ich życie. Wielu z nich zmaga się z ogromnymi pokusami. W tym tygodniu rozmawiałam z 11 latkiem, który już ma sprawę w sądzie za kradzieże, mówił mi, że nie potrafi sobie poradzić z tym problemem, mimo, że bardzo nie chce tego robić. Wielu z naszych dzieci (mam na myśli osoby w wieku od 6 do 11 lat) zmaga się z ogromnym poczuciem odrzucenia, co wyraża się różnorodną agresją, z kolei nasi starsi chłopacy nie raz zmagają się walką z nałogami. Wierzę, że rozwiązania na te problemy możemy znaleźć jedynie w Bogu i objawieniu nam Jego ojcowskiej miłości – dlatego prosimy Was o modlitwę w tych sprawach. 

 Namiot, w którym odbywały się interpretacje snów
 Zabawy dla dzieci podczas festynu
 Spotkanie z Asią i Januszem Żydek
Nasi wykładowcy podczas spotkania na temat relacji chłopak – dziewczyna
 Nasz kościół oraz zaproszeni goście podczas chrztu naszej „młodzieżówki”
 Kasia podczas topienia starego życia 🙂
 Chrzest Łukasza
Modlitwa przed chrztem o Patryka, Martę, Sebastiana, Łukasza i Kasię