O NAS

FUNDACJA 2x KOCHAJ

Jesteśmy organizacją pozarządową o charakterze non-profit. Nazwa Fundacji „2xKOCHAJ” została zaczerpnięta ze słów Ewangelii Mateusza 22, 32-39 „Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego”. Wierzymy, że miłość do Boga i człowieka stwarza cuda, dlatego w swojej pracy bazujemy na tym fundamencie.
.

 pdficon

Pobierz Statut

DLA KOGO GŁÓWNIE  SĄ ADRESOWANE NASZE DZIAŁANIA:

Mysłowickie dzielnice takie jak: Rymera, Śródmieście, Piasek – miejsce codziennego życia naszych podopiecznych. To najciemniejsze obszary tego miasta. Skupisko wielu problemów: niepełne rodziny, alkoholizm, narkomania, handel narkotykami, prostytucja, czasami wielopokoleniowa oraz zaniżone normy moralne, wielu nastolatków i dzieci trudni się kradzieżą węgla z wagonów kolejowych… nie mając innych wzorców do naśladowania… .

NASZA MISJA I CEL

Po przez terapię, profilaktykę, edukację i  rozwój talentów, zmierzamy do kształtowania życia młodych ludzi z zaniedbanych dzielnic Mysłowic  na   ludzi odpowiedzialnych, wywierających pozytywny wpływ na otoczenie, wyróżniających się wysokim poziomem wartości moralnych i etycznych. Doceniając ich umiejętności, zdolności, potencjał  pomagamy im w odnalezieniu sensu w każdej dziedzinie swojego życia.

Naszym marzeniem jest, aby Mysłowice były pięknym i bezpiecznym miastem – dlatego szczególny akcent kładziemy na dawanie możliwości jego najmłodszym mieszkańcom.

FABRYKA UŚMIECHÓW W MEDIACH

Artykuł w gazecie „Co tydzień”
nr 30/973, 29 lipiec 2010
make1
Nasze Inspiracje
nr 1(65) wiosna 2011
make2
Artykuł na stronie
www.kampaniespoleczne.pl
zdjecie_20150402123502_492