Profilaktyka zachowań

Zajęcia Profilaktyczne, zapobiegające przestępczości

Celem programu jest pomoc młodym ludziom w zdobywaniu pewności siebie, odkrywaniu kompetencji własnego „ja” oraz drzemiącego w nich potencjału, jak również wparcie w świadomym kierowaniu swoim zachowaniem. Dzięki temu, poprzez dokonywanie odpowiednich wyborów, młoda osoba staje się dobrze zorganizowana i ma szansę na pełną samorealizację.

Tematyka bloków warsztatowych:

  • Rozwijanie umiejętności społecznych, radzenie sobie z uczuciami, reagowanie na agresję.
  • Radzenie sobie ze stresem, zastępowanie agresji, rozwój samokontroli w trudnych sytuacjach.
  • Nabywanie umiejętności niezbędnych w kontaktach z ludźmi.
  • Rozwijanie zdolności podejmowania dojrzałych decyzji.

Jak możesz pomóc?

Szukamy wolontariuszy, którzy wspomogą Fundację i poprowadzą z dziećmi zajęcia w powyższej tematyce. Masz takie kwalifikacje? Prosimy, odezwij się do nas koniecznie.

Zdrowe Dożywianie – całoroczna akcja Fundacji

Celem Fundacji jest dożywianie dzieci pełnowartościowymi posiłkami, w których będzie dużo witamin, węglowodanów, białka i tłuszczy niezbędnych do rozwoju młodych organizmów. Dzieci, które są regularnie dożywiane stają się bardziej otwarte i chętniej angażują się w działania organizowane w ramach zajęć rozwojowych.

Jak możesz pomóc?

Lubisz gotować, albo interesujesz się zdrowym odżywianiem? Szukamy wolontariuszy, którzy pomogą nam w kuchni, tworząc zdrowe, aromatyczne i smaczne posiłki dla dzieci. A jeśli nie odnajdujesz się w gotowaniu, Fundacja potrzebuje pomocy finansowej na zakup wartościowych artykułów spożywczych.