Świetlica dla dzieci i młodzieży

Świetlica dla dzieci i młodzieży

Fundacja 2xkochaj działa na rzecz dzieci i młodzieży w potrzebie Tworzymy dla nich przestrzeń do rozwoju

W ramach Fundacji prowadzimy Świetlicę dla dzieci i młodzieży wychowujących się w środowisku zagrożonym demoralizacją i przestępczością i niekorzystnym dla ich prawidłowego rozwoju. Swoim zasięgiem obejmuje dzielnice tj.: Rymerę, Śródmieście, Piasek.

W ramach zajęć świetlicowych, które prowadzimy w  poniedziałki i  piątki w godzinach od 12.00 – 18.00 dzieci mają możliwość:

  • odrabiać lekcje, spożywać jeden posiłek dziennie, uczestniczyć w zajęciach wychowawczo – profilaktycznych, zajęciach artystycznych, sportowych,
  • uczestniczyć w spotkaniach świątecznych z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy,
  • brać udział w feriach zimowych w formie jednodniowych wycieczek edukacyjno – rekreacyjnych,
  • wyjeżdżać w okresie letnich wakacji na obozy i kolonie,
  • korzystać z łazienki, w której dzieci mają możliwość wziąć prysznic i zadbać o swoje potrzeby higieniczne,
  • otrzymać wsparcie pedagogów i psychologa.

Jak możesz pomóc?

Szukamy wolontariuszy, którzy z uśmiechem na twarzy wspomogą naszych podopiecznych podczas odrabiania lekcji, jak również potrzebujemy pomocy finansowej, która pozwoli na zakup materiałów do edukacji alternatywnej.

Pasjomania – program rozwijający zdolności dzieci i młodzieży

Akcja mająca na celu promocję zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu. W ramach programu podopieczni Fundacji wezmą udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez wolontariuszkę, która jest trenerką personalną, jak również w zajęciach tanecznych, plastycznych, malarskich czy z robotyki.

Jak możesz pomóc?

Zostać wolontariuszem i podzielić się z dziećmi swoimi pasjami. Podopieczni Fundacji z ogromną chęcią poznają nowe rzeczy, angażując się w prowadzone zajęcia zawsze na 100%. Chcemy także zakupić materiały niezbędne do prowadzenia zajęć (np. przybory plastyczne), więc będziemy wdzięczni za wsparcie drobnymi kwotami pieniężnymi.