ZESPÓŁ

JOANNA TOMANEK

Prezes i założycielka Fundacji 2xkochaj. Jest pedagogiem, streetworkerem, coachem oraz pasjonatką pracy z ludźmi. Jest absolwentką studiów dziennych o kierunku pedagogika resocjalizacyjna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Międzynarodowych Studiów Coachingu w Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego w Zabrzu, szkoły trenerów, studiów podyplomowych Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu,Szkoły Promengo dla menadżerów organizacji pozarządowych organizowane przez Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich w Warszawie oraz Akademii Rozwoju Przywództwa w Katowicach.

Ukończyła szereg kursów z zakresu pracy terapeutycznej i pomocy psychologicznej z ludźmi znajdującymi się w niekorzystnych warunkach dla ich rozwoju oraz z zaburzeniami emocjonalnymi i społecznymi. Uczestniczyła również wielokrotnie w warsztatach kształtujących jej umiejętności interpersonalne. Cały czas rozwija swoją kreatywność szkoląc się w zakresie psychologii i prowadzenia warsztatów z zakresu rozwoju osobistego.

Jest założycielką Świetlicy Środowiskowej „Fabryka Uśmiechów”, która działa na terenie miasta Mysłowice od 2006 roku oraz Poradni Rodzinnej „Restart”.

Współautorka  programu coachingowego spotkań dla kobiet. Stworzyła też autorski program socjoterapeutyczny dla młodych dziewcząt, który będzie realizowany w Poradni.   Gościnnie na Uniwersytecie Ekonomicznym w latach 2012-2017 prowadziła warsztaty dla studentów z takich zagadnień jak zarządzanie czasem , zarządzanie emocjami, autoprezentacja, komunikacja interpersonalna, a także prowadziła warsztaty dla rodziców zastępczych we współpracy ze Stowarzyszeniem Zastępczego Rodzicielstwa oraz warsztaty dla licealistów w ramach programu Exit Tour z zakresu uzależnień behawioralnych.

Wierzy również, że każdy człowiek bez względu na to w jak trudnej i kryzysowej sytuacji się znalazł może doświadczyć tzw. „Re-Startu” i rozpocząć wszystko od nowa. W tym właśnie chce pomagać i wspierać drugiego człowieka.

 

MARLENA WOJCIECHOWSKA

 

Marlena Wojciechowska pedagog specjalny ( ukończyła resocjalizacje z socjoterapią i profilaktyką, oraz oligofrenopedagogikę ) Absolwentka studiów pedagogika przedszkolna i zintegrowania edukacja wczesnoszkolna. Ukończyła również roczną szkołę  psychologii otrzymując tytuł specjalista ds.psychologii, oraz studiów podyplomowych zarządzanie zasobami ludzkimi.

Szkoły  trenerów rozwoju osobistego.  Uczestniczka wielu konferencji, oraz szkoleń z pomocy psychologicznej i terapii, oraz cauchingu min. muzykoterapii, terapii autoagresji, pracy z depresją, pracy z rodziną zrekonstruowaną (dzieci i dorośli) według programu działającego prężnie w Stanach Zjedncozonych „Support Groups for Children”

oraz szkoleniu dziecko i dorosły w sytuacji rozwodu.Techniki stosowane w terapii rodzin, techniki i prowadzenie treningu relaksacji, strata żałoba terapia dorośli i dzieci. Zna i stosuje metody z rodzicielstwa bliskości (RB) oraz porozumienia bez przemocy (NVC). Prywatnie żona i mama Sary, Marii, Alicji oraz autystycznego Patryczka Od 2006 roku związana z chrzescijańską fundacja Exodus. Gdzie pracowała z człowiekiem w różnej sytuacji życiowej nad jego zmianą, prowadzi formację dla dzieci i młodzieży

W świetlicy „Fabryka Uśmiechów” w Mysłowicach pracowała jako streetwoker i wychowawca. Współautorka  programu coachingowego spotkań dla kobiet. Stworzyła też autorski program socjoterapii dla dzieci ze środowiska wykluczonego, oraz program muzykoterapeutyczny pracy z rodzicami niepełnosprawnych dzieci.  Gościnnie na Uniwersytecie Ekonomicznym w latach 2012-2017 prowadziła warsztaty dla studentów z takich zagadnień jak zarządzanie czasem , zarządzanie emocjami, autoprezentacja, komunikacja interpersonalna.

Pasjonatka podróży, ludzi, dobrej wegeterańskiej kuchni i życia fit.

 

EWELINA KAMIŃSKA

Hej! Nazywam sie Ewelina Kamińska i jestem dyplomowaną pielegniarką psychiatryczną, psychoterapeutką EMDR (terapia odwrażliwiania i przetwarzania za pomocą gałek ocznych) oraz Life Coachem. W 2013 roku ukończyłam studia na kierunku pielęgniarstwa psychiatrycznego na Uniwersytecie w Wolverhampton, w Wielkiej Brytanii, gdzie rok później obroniłam też tytuł specjalizacji w interwencjach psychologicznych. Po zakończeniu studiów pracowałam w szpitalu psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży, a później na dwunastu różnych oddziałach szpitala psychiatrycznego dla osób dorosłych w skład którego wchodziły między innymi oddziały intensywnej terapii, sądowe, dla osób z upośledzeniem intelektualnym, oddziały dla osób z zaburzeniami żywienia, oddział matki i dziecka oraz oddziały dla osób po 65 roku życia.Szczerze wierzę w drugiego człowieka i jego dobre intencje. Wierzę też, że nie ma sytuacji bez wyjścia oraz, że każdy z nas nosi w sobie odpowiedź i lekarstwo na wiele doskwierających nam dolegliwości.Swoją pomoc oferuję w zakresie leczenia m.in. depresji, zaburzeń lękowych (lęk uogólniony GAD, napady paniki), zaburzeń stresu pourazowego PTSD, traum złożonych, żałoby, zaburzeń zachowania, zaburzeń osobowości, zaburzeń jedzenia oraz zaburzeń obsesyjno- kompulsyjnych. Szkolenie z zakresu terapii EMDR ukończyłam w Londynie u boku pani mgr Alexandry Richman, która jest akredytowanym trenerem i konsultantem EMDR. Na bieżąco rozwijam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach, a pracę swą regularnie konsultuję z akredytowanymi superwizorami. Jako że ufam w wielki potencjał jaki drzemie w każdym z nas, i siłę, z która jesteśmy w stanie przenosić przysłowiowe góry, ukończyłam również szkolenie „Mistrza Coachingu” u boku pani dr Małgosi Misztal, aby zrobić miejsce dla realizacji marzeń, które stanowią dla mnie nieodzowną część naszej egzystencji, szczęścia i samospełnienia. Zapraszam do siebie wszystkich, którzy chceliby skorzystać z posiadanych przeze mnie umiejętności i zrobić wielki zwrot w kierunku lepszego jutra. Jestem dostępna w poniedziałki w godzinach od 8:30 do 13:30 w siedzibie Fundacji 2Xkochaj przy ulicy Stadionowej 9 w Mysłowicach. Zainteresowanych proszę o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych.

ELŻBIETA VASHEK

Certyfikowany coach grupy Pasja Jest Kobietą, mentorka i trenerka, uwielbia pracę z modulacją głosu, lektorka.  Założycielka projektu i platformy Pasja jest Kobietą oraz Strefa Królewskiej Pasji na FB oraz Youtube. Autorka warsztatów z dźwiękiem.

Businesswoman z 15 letnim doświadczeniem, wzlotami i bolesnymi upadkami w USA i Polsce. Jest zdania, że życie trzeba przeżyć z Bogiem, godnie, aktywnie oraz poprzez doświadczanie.

Wspiera głównie kobiety w odnajdywaniu ich własnych pasji, codziennym wzrastaniu i przechodzeniu przez niejednokrotnie kręte drogi ich życia. Sama każdego dnia uczy się stawać w absolutnej prawdzie, by móc przekazywać ją dalej.

Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieci, z bagażem barwnych doświadczeń i z ogromną wewnętrzną siłą.

ANNA CYGAN

tel: 666 834 880

[email protected]

Jestem pedagogiem, coachem, trenerem,  kończę studia psychologiczne na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS, o specjalności psychologii klinicznej człowieka dorosłego. Doświadczenie zdobywałam w Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz innych placówkach realizujących diagnozę, wsparcie i terapię psychologiczną, a także w szpitalach psychiatrycznych w Katowicach i Rybniku. Prywatnie szczęśliwa żona Łukasza i mama 4 dzieci.

Oferuję diagnozę, konsultacje oraz pomoc psychologiczną osobom dorosłym, dzieciom i młodzieży, w zakresie:

– zaburzeń emocjonalnych, w tym zaburzeń lękowych i nastroju (depresja i inne zaburzenia nastroju)

– zaburzeń odżywiania, w tym m.in. anoreksja, bulimia i inne

– uzależnień i przemocy

– holistycznej pracy w temacie poczucia własnej wartości i rozwoju świadomości oraz pracy z ciałem