ZIMOWA PRZYGODA

ZIMOWA PRZYGODA

W dniach od 16 stycznia 2017 do 27 stycznia 2017 Fundacja 2xKochaj w Mysłowicach w partnerstwie z Fundacją PZU zorganizowała ferie zimowe w ramach projektu „ZIMOWA PRZYGODA” dla 35 dzieci i nastolatków. Większość z nich, ze względu na swój stan materialny oraz inne niesprzyjające warunki bytowe nie ma możliwości spędzenia czasu wolnego bezpiecznie, kreatywnie i ciekawie. Dlatego zorganizowaliśmy cały szereg zajęć stacjonarnych i w terenie.

Dzieci w czasie Ferii odwiedziły Muzeum Chleba w Radzionkowie, Park Trampolin w Zabrzu, Kręgielnię, Lodowisko, Teatr Ateneum w Katowicach a także miejscowe kino i Salę zabawa dla naszych przedszkolnych maluchów.

Natomiast w siedzibie Fundacji odbywały się takie zajęcia jak:

  • Bal Karnawałowy,

  • warsztaty ZUMBY,

  • warsztaty sportowe,

  • warsztaty kulinarne Akademia Młodego Kucharza,

  • oraz zajęcia świetlicowe „Najwspanialsza Podróż”,

  • warsztaty z Robotyki (sponsorowane prze Fundację Auchan) prowadzone przez prof. Politechniki Śląskiej Pana Adama Szromka.

Projekt był odpowiedzią na potrzeby najmłodszych mieszkańców Mysłowice (głównie dzielnic: Rymera, Piasek, Stare Miasto), gdzie istnieje ogromna konieczność organizowania wypoczynku

w czasie ferii zimowych. Podopieczni Fundacji 2xkochaj nie mają możliwości skorzystania z płatnych form wypoczynku. Przyczyną takiego stanu rzeczy są problemy społeczne w rodzinach, w których występują dysfunkcje, niski dochód na osobę w rodzinie, bezrobocie, ubóstwo, czasami niezaradność życiowa, uzależnienia. W konsekwencji prowadzą one do coraz większych dysproporcji materialnych i społecznych.

Niezbędne było zatem zorganizowanie i zagospodarowanie tego czasu zwłaszcza dzieciom i młodzieży, gdyż stanowi to niezastąpiony środek wychowawczy, a zarazem przeciwdziała nudzie, będącej źródłem nadużyć prawa. Projekt ZIMOWA PRZYGODA posiadał również walory integracyjne, łączące dzieci i młodzież z różnych środowisk. Uczestnicy przebywali w dobrym, bezpiecznym środowisku a nie na ulicy.

image001

DSCF2691DSCN2274DSCN251816358028_10212605652399903_229851449_oDSCF2878