Wyjazdy i wydarzenia

Dzień Dziecka – podróże małe i duże

Pierwszy czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci, także podopiecznych naszej Fundacji. Z tej okazji staramy się pójść o krok dalej i w miejsce zwykłych prezentów dać im coś więcej. Nasze dzieciaki nie mają zbyt wiele okazji do podróżowania, dlatego każdy wyjazd jest dla nich ogromną przygodą. Chcemy, żeby w dniu ich święta mogły zobaczyć kawałek świata, przeżyć coś wyjątkowego i doświadczyć nowych rzeczy.

W tym roku chcielibyśmy wybrać się z podopiecznymi do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. Naszym celem jest pokazanie dzieciom i młodzieży, jak w ciekawy i przyjemny sposób poznać tajniki nauk ścisłych czy przyrodniczych. Chcielibyśmy, żeby uczestnicy mogli swobodnie poruszać się po Centrum i na własnej skórze odczuć prawa rządzące światem nauki i przyrody.

Jak możesz pomóc?

Podróże większą grupą generują koszty, które – nie ukrywając – są dla Fundacji wyzwaniem. Dlatego będziemy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc finansową. Każdy datek powoli przybliża nas do celu, a dzieci do niezwykłego wyjazdu, pełnego wartościowej nauki i zabawy.

Półkolonie – zabawa i nauka w Mysłowicach

Półkolonie mają zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczny wypoczynek po trudach całorocznej pracy szkolnej, a także dostarczyć nowych wrażeń i umiejętności. To ważny moment socjalizacyjny, w którym poprzez naukę konstruktywnych zachowań i czerpanie pozytywnych wzorców w nowych okolicznościach życiowych, podopieczni Fundacji nauczą się więcej o zdrowym, aktywnym trybie życia bez jakichkolwiek używek.

Chcemy, aby pod naszą opieką dzieci zdobywały nową wiedzę, ale przede wszystkim radośnie spędzały zasłużony czas wolny.

Jak możesz pomóc?

Zostajesz na wakacje w mieście i chcesz w wartościowy sposób spędzić czas wolny? Dołącz do grona naszych wolontariuszy. To nie tylko opieka nad dziećmi, ale także wspaniała zabawa i ogromna satysfakcja.

Piknik Rodzinny – wspólne pożegnanie wakacji

Wydarzenie mające na celu pożegnanie lata i przywitanie nowego roku szkolnego, a także promocję Fundacji wśród mieszkańców Mysłowic.

Plan spotkania:

  • warsztaty z rozwoju osobistego: Jak spełniać swoje marzenia?
  • warsztaty: Jak pomagać dzieciom w Mysłowicach?
  • warsztaty dla dzieci i młodzieży: taneczne, sportowe, plastyczne, robotyka, gry planszowe;
  • wspólne piknikowanie przy grillu;
  • dodatkowe atrakcje, np. wizyta Straży Pożarnej, zabawa na dmuchańcu itp.

Jak możesz pomóc?

Możesz zostać jednym z naszych wolontariuszy i poprowadzić warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz ich rodzin. Będziemy także wdzięczni za pomoc finansową, która pozwoli Fundacji zapewnić dodatkowe atrakcje dla uczestników Pikniku.

Wyprawki szkolne dla dzieci

W ramach akcji Fundacja wyposaży swoich podopiecznych w niezbędne przybory szkolne.

Jak możesz pomóc?

Przybory, które chcemy zakupić dla dzieci są im naprawdę potrzebne podczas roku szkolnego. Niestety, dla Fundacji są to spore koszty. Twoja darowizna pozwoli nam wyposażyć każde dziecko w niezbędną wyprawkę szkolną.